Moon Rider Guıde

Moon Rider – Luna Moonfang
15+1.75 22+2.8 16+1.85
Başlangıç Özellikleri
* Affiliation: Sentinel * Attack Animation: 0.46 / 0.54 * Damage: 43 – 49 * Casting Animation: 0.6 / 0.4 * Armor: 3.1 * Base Attack Time: 1.7 * Movespeed: 320 * Missile Speed: 900 * Attack Range: 330 * Sight Range: 1800 / 800
Heromuzun +’ları
~ Başlangıca göre hayli yüksek bir movespeed’e sahip ~ Early ve Mid Gamede tek yakalarsa ultisi ile affetmiyor. ~ Oyunun her bölümünde rahat rahat iş yapacak bir hero. ~ Lucent Beam skillinin ministunı ile Channeling spellerin baş belası.
Heromuzun -‘leri
~ Late game’de iteme bağlı. ~ Başlangıç hp’si ve armoru çok az. ~ Fazla kırılgan ~ Kaçış mekanizması yok.
Skiller Lucent Beam
Luna Ay’ın enerjisini ve kudretini kendinde toplar ve tekil bir kişiye damage vurur..
Level 1 – 75 Damage,0.6 sec ministun / 90 mana cost Level 2 – 150 Damage,0.6 sec ministun / 100 mana cost Level 3 – 225 Damage,0.6 sec ministun / 110 mana cost Level 4 – 300 Damage,0.6 sec ministun / 120 mana cost
Range : 800 Cooldown : 6 sec Skill Tipi : Aktif Hedef Tipi : Tekil Damage Tipi : Magic
Moon Glaive
Lunaya her vuruşta daha fazla hedefe saldırma olanağı verir.İlk saldırıdan sonraki her vurduğu üniteye %35 az hasar verir.
Level 1 – 1 kere seker, max 2 üniteye hasar verilir. Level 2 – 2 kere seker, max 3 üniteye hasar verilir. Level 3 – 3 kere seker, max 4 üniteye hasar verilir. Level 4 – 4 kere seker, max 5 üniteye hasar verilir.
Range : N/A Cooldown : N/A Skill Tipi : Pasif Hedef Tipi : N/A Damage Tipi : Fiziksel Alana Etkisi : 500 AoE
Not : Şu itemler yapılırsa Luna’nın attack’ı bozulur ve fiziksel hiç bir türlü hasar veremezsiniz : Maelstrom , Mjollnir , Sange , Sange & Yasha ve Stygian Desolator. Not 2 : Eğer Diffisual Blade ve ya Eye of Skadi itemleri yapılırsa Moon Glaive skilli Feedback’i ve Frost Attack’ı sadece ilk vurduğunuz üniteye etki eder.
Lunar Blessing
Yanınızdaki dost herolara extra damage ve Moon Rider’a gece vakti extra görüş alanı sağlar.
Level 1 – +6 Damage / +250 Night Vision range(Moon Rider only) Level 2 – +12 Damage / +500 Night Vision range(Moon Rider only) Level 3 – +18 Damage / +750 Night Vision range(Moon Rider only) Level 4 – +24 Damage / +1000 Night Vision range(Moon Rider only)
Range : N/A Cooldown : N/A Skill Tipi : Pasif Hedef Tipi : Dost Herolar Damage Tipi : N/A Alana Etkisi : 900
Luna Ay’ın güçlerini çağırır ve etrafta Lucent Beam’ler patlamaya başlar.Her Lucent Beam’in hasarı ilk skill’e verdiğiniz Level’ın damage’ına göredir.Aghanim’s Scepter ile geliştirilebilir.
Level 1 – 4 Lucent Beam yaratır / Bir kişiye max 4(*5) Lucent Beam ~ 150 Mana Cost Level 2 – 7(*8) Lucent Beam yaratır / Bir kişiye max 4(*5) Lucent Beam ~ 200 Mana Cost Level 3 – 10(*12) Lucent Beam yaratır / Bir kişiye max 4(*5) Lucent Beam ~ 250 Mana Cost
Range : N/A Cooldown : 160,150,140 Skill Tipi : Aktif Hedef Tipi : Rastgele Alansal Damage Tipi : Magic Alana Etkisi : 700 AoE Aghanim’s Scepter : (*?) ile yazılmış yerler Aghanim ile geliştirilmiş halidir.
Ultimate ile ilgili bilmeniz gerekenler; ~ Beam’ler Lucent Beam skillinin damage’ına göre damage vurur.Eğer ultiyi açana kadar Lucent Beam skillini hiç açmadıysanız hiç damage vuramazsınız. ~ Her Beam 0.6 saniye aralıklarla yaratılır. ~ Luna ölürse ulti yarıda kaldıysa, devam etmez. ~ Lucent Beam skilli haricinde Eclipse’de yaratılan Beamlerde Ministun mevcut değildir. ~ Görünmez ünitelere vurmaz.
Skill Build
1- Moon Glaive 2- Lucent Beam 3- Lucent Beam 4- Lunar Blessing 5- Lucent Beam 6- Eclipse 7- Lucent Beam 8- Lunar Blessing 9- Lunar Blessing 10- Moon Glaive 11- Eclipse 12- Lunar Blessing 13- Moon Glaive 14- Moon Glaive 15- Stats 16- Eclipse 17-25 – Stats
Kasılabilecek Itemler Power Treads
Heromuz zaten yüksek bir movespeede sahip olduğundan Travel yada Phase’yi gerek görmüyorum.Ayrıca PT’nin verdiği Attiribute Bonus ve Attack Speed çok işimize yarayacaktır.
Satanic
Heromuzun Moon Glaive skillini etkilemeyen tek orb Lifesteal olduğu için en uygun item Satanictir.Verdiği 25 str ile hp açığımızın büyük bir bölümünü kapatırız.+5 armor,az olan armorumuza destek çıkacaktır.%25 lifesteal,Unholy Strength ile %175 Lifesteal bizi ayakta tutan en büyük etkenlerdendir.
Lothar’s Edge
Kaçış mekanizması olmayan heromuz için baş itemlerden biridir.Ayrıca combata invis gelip ultiyi açtığımızda epey can yakarız.Yakalamak için de idealdir.
The Butterfly
Agility herolarının baş itemi.Artan 2.8 agilitymiz ile bizi daha da hızlandırır.Verdiği miss ile lifesteal birleşince avantajımız hayli bir artar.
Ethereal Blade
IceFrog’un yeni sunduğu bir item.6.67 ile geldi.Bu itemin genelde sadece Agility’nin 2.5 katının vurulduğu göz önüne alınır fakat 3 saniye boyunca %40 magic resist broke avantajı çoğu kişi tarafından unutulur.Hem verdiği +40 agility armorumuzu arttırır,hızımızı arttırır,hem de %40 magic resist broke ile ultimiz ile 3 saniyete 5 Beam atarak tek bir ultiyle bile kill alabiliriz.
Aghanim’s Scepter
Ultimizi beslemesi ile 5v5 oyunlarda 12 Lucent Beam ile rakip takımın herolarının hayli canını yakabiliriz.Verdiği +10 statlar da işimize yarar.
Kasılabilecek Diğer Itemler
Buriza-do Kyanon
Late Game’de criticler damage’lar konuşur.Her ne kadar Moon Glaive skillini interrupt etse de heromuz çok seri olduğu için çıkaracağı 2-3 critic rakibin ne olduğunu anlamadan ölmesi demektir.
Manta Style
Movespeed bonusu için Sange&Yasha kasamıcağımıza göre Yasha itemini Manta’ya çevirebiliriz.2 Mirror Image hem kaçmak için,hem kısa sürede hp açmak için idealdir.
Guinsoo’s Scythe of Vyse
Genelde teke tek oyunlarda yapılsa da,mana regeni,verdiği bonus statlar ve Hex’i ile çok yardımcı olacaktır.
Orchid Malevolence
Gerek verdiği mana regen olsun,gerek 5 saniye silence,gerek %20 damage ampifly olsun çok kullanışlıdır.Ultimiz için daha rahat bi ortam hazırlar.
Black King Bar
Oyunun gidişatına göre kasılabilir.Skillerimizi rahat kullanmamız ve kaçmamız için gerekli olduğu oyunlarda kasılabilir.
Linken’s Sphere
BKB’de dediğim gibi,oyunun gidişatına göredir.Karşıda fazla nuker varsa kasabilirsiniz.
NOT: ALINTIDIR İşinize Yararsa Ne Mutlu Bana

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s