Dota Hero – Viper

Dota Hero Viper is my best hero.

* Affiliation : Scourge * Damage: 44 – 46 * Armor: 2 * Movespeed: 285 * Attack Range: 575 * Attack Animation: 0.33 / 1 * Casting Animation: 0.3 / 0.51 * Base Attack Time: 1.7 * Missile Speed: 1200 * Sight Range: 1800 / 800
Heronun +’ları
+Yüksek range +Mükemmel slow +Aghanim ile daha da güzelleşen ulti +Güzel bir AGİ artışı +İyi lane kontrol +Yüksek damage
Heronun -‘leri
-Düşük armor -Düşük ms -Düşük Mana -Stunner ve Disabler’lara karşı ekstra kırılgan
Skiller
Poison Attack(C) Viper saldırısını zehirle yapar, zehiri yiyenden hareket ve saldırı hızı kırar. 2 saniye sürer. Kademe 1 – %10 hız kırar, saniyede 6 can götürür. Kademe 2 – %20 hız kırar, saniyede 12 can götürür. Kademe 3 – %30 hız kırar, saniyede 18 can götürür. Kademe 4 – %40 hız kırar, saniyede 24 can götürür. Gereken Mana: 20 Dolum Süresi: 4/3/0/0
Nethertoxin(R) Rakibin canı nekadar az ise saldırınıza o kadar bonus damage ekler. 2/4/6/8 damage ile başlar, kaybedilen her %20 can için ikiye katlanır.Kule ve Hero olmayan birimlere yarı hasar verir. Kademe 1 – Maksimum 32 bonus saldırı hasarı Kademe 2 – Maksimum 64 bonus saldırı hasarı. Kademe 3 – Maksimum 96 bonus saldırı hasarı. Kademe 4 – Maksimum 128 bonus saldırı hasarı. Gereken Mana : Yok Dolum Süresi :Yok (Pasif)
Corrosive Skin(E) Viper’in vücudunu zehirle korur, birisi ona saldırırsa hareket ve saldırı hızı kaybeder ve az da olsa canı gider. 3 saniye sürer. Ayrıca Viper’i büyü güçlerinden belli oranda korur. Kademe 1 – 5% hız azaltır, Saniyede 5 can götürür, büyülerden %5 korunma sağlar. Kademe 2 – 10% hız azaltır, Saniyede 10 can götürür, büyülerden %10 korunma sağlar. Kademe 3 – 15% hız azaltır, Saniyede 15 can götürür, büyülerden %15 korunma sağlar. Kademe 4 – 20% hız azaltır, Saniyede 20 can götürür, büyülerden %20 korunma sağlar. Gereken Mana : Yok ( Pasif Skill ) Dolum Süresi : Yok
Viper Strike(V) Düşmanına 5.1 saniye süren zehirli bir saldırı yapar. Bu saldırı düşmanın hareket ve atak hızını da kırar. Kademe 1 – Saniyede 60 can götürür, hızları %40 kırar. Kademe 2 – Saniyede 100 can götürür, hızları %60 kırar. Kademe 3 – Saniyede 145 can götürür, hızları %80 kırar. Gereken Mana: 125/ 175/ 250 Dolum Süresi: 80(*12)/50(*12)/30(*12) Not:* ile gösterilenler Aghanim kasılınca gerçekleşenlerdir.Ayrıca aghanim ile ultinin cast range’i 500’den 800’e çıkar.

Skill Build
1-Poison Attack 2-Nethertoxin 3-Nethertoxin 4-Poison Attack 5-Poison Attack 6-Viper Strike 7-Nethertoxin 8-Nethertoxin 9-Poison Attack 10-Corrosive Skin 11-Viper Strike 12-Corrosive Skin 13-Corrosive Skin 14-Corrosive Skin 15-Stats 16-Viper Strike 17-25-Stats
Not:Karşınızda büyüleriyle sizi zorlayan herolar var ise 8 ve 9 levelda Corrosive Skin vermek mantıklı olur

Kasılabilecek İtemler
Oyun başı rune alarak gange gidebilirsiniz.Faydasını görürsünüz.

Yok hacı ben kasmama bakarım kule alırım diyorsanız bottle yerine 1 wb 1 bracer iyi gider.

Ayakkabı olarak tercihim PT’dir.Ancak çok iyi harras yaptıysanız fb aldıysanız vb. durumlarda direk BoT alabilirsiniz.PT yerine Phase de kasılabilir,oyuna göre değişir.

Çok iyi kasamadıysanız ve kaçmakta zorlanıyorsanız kesinlikle Lothar öneririm.Sadece kaçarken değil koridorda tek takılan rakibin yanında belirerek backstab ile rahat kill almanıza da yardımcı olur.


Lothar’dan sonra,,önce Yasha alıp daha sonra Manta’ya çevirmeliyiz.Önden illüzyonları salarak düşmanın skillerini boşa harcamalarını sağlarız ve kill almamız kolaylaşır.

Dagger ile rakibi daha kolay yakalar veya rakipten daha kolay kaçarız.

Kasılabilitesi olan itemlerden.Gerek HP,gerek HP Regen gerekse damage block ile faydasını gorürüz.

Direk Radi’ye karşıyım ama aşırı mükemmel cs ve kill aldıysanız kasın,10 dk sonra triple,ultra kill sizlerle

Ultimizi güçlendirmesi için Aghanim gerekli.Hem verdiği statlar,HP ve Mana da işimizi görür.

Her oyunda gerek kalmasa da gerekirse kasılabilir.Fazla tercih etmem ancak Avatar mod’da durduralamaz olabilirsiniz


Manta da kastıktan sonra oyun bitmezse çoğu AGİ heronun rüyası Butterly kasabiliriz.Gerek verdiği AGI,gerek Miss şansı ile tüm ihtiyaçlarımızı karşılar.

Critic isterim ben aga diyenlere Buriza tavsiyem.Tabi kasıcak yer bulabilirseniz.

Takımda tank yoksa tam bir tank itemi olan Tarrasq ile gücümüze güç katarız.

Kasılmaması Gereken İtemler

1. skill orb effect ve buff placer olduğundan hiçbir orb ve buff placer itemlerini kasmamalıyız!!

Stratejiler

Early Game
Oyuna Bottle ile başladıysanız(stat itemleri daha mantıklı olsa da) orta solo giderek hızlı kasıp 6 lvl’da gank atmak en akıl kârı iştir.6 lvl’a kadar nasıl solo kasıcaz diyenlere;orb walking yaparak creep’leri üstümüze çekmeden rakibimizi yaklaştırmayız.Gank’te arkadan saldırıp kaçmaya çalışan hero’ya ulti atarak kill alırız.

Mid Game
Orta oyunda harras’a devam ederek ve sürekli gank yaparak kasarız.Lothar ile olası gank’lerden kurtuluruz.Aghanim ve Manta’yı da bitirdiysek vay halimize.

Late Game
Oyun sonlarına doğru aşırı yüksek damage’imizle farm yaparız,dostlarımızla gank’e devam ederiz,roshanı da keseriz ve oyunu bitiririz.Eğer takımınızda tank yoksa Tarrasq da çıkarak önden de gidebiliriz.Eğer kasamadıysak canımız sağolsun klavyeyi maus’u bırakıp ekmek olmaktansa rakibi tebrik ederiz.

Dost Herolar
Büyü yememize engel olan(BKB de kasmamamızı sağlayan),heal atan,bizi invis yapabilen(Lothar da kasmamamızı sağlayan),Silence özelliği olan,Trueshot aura’sıyla damage’imize damage katan(Sadece Traxex) herolar dostumuzdur.Çok dost canlısı bir heroyuz aslında

Düşman Herolar

Dostumuz oldugunu düşündüğümüz Silence herolar,Mana Burner’lar,Disabler ve Stunner’lar(BKB kasmadığımız takdirde)en büyük düşmanlarımızdır.

(alıntıdır)

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s